Zęby lecz od najmniejszej zmiany

piaskowanie zębów

Lubimy bagatelizować stan swoich zębów. Jest to zazwyczaj związane z brakiem czasu albo ograniczonymi funduszami, jakie mamy do dyspozycji. Usługi stomatologiczne w naszym kraju nie należą do najtańszych, a zakres prac wykonywanych na NFZ jest bardzo ubogi. Nie możemy liczyć na dobre jakościowo, światłoutwardzalne plomby, tylko na ich chemicznoutrwadzalne, ciemniejsze odpowiedniki.

Terminy wizyt na NFZ są bardzo długie, a materiały kiepskiej jakości. Leczenie kanałowe jest bolesne, bo znieczulenia z NFZ są również słabej jakości. Jeśli chcemy leczyć zęby dobrze, musimy wybrać usługi prywatne. Te zaś kosztują i wpadamy w błędne koło. Bo nie dość, że na dentystę musimy stracić tak wiele, to jeszcze nie przepadamy zbytnio za jego gabinetem.

Strach przed dentystą jest jednym z głównych powodów, dla których nie chcemy leczyć swoich zębów. Bywa, że są tak zaniedbane, że ratuje nas już tylko protetyka. Nikt natomiast nie chce nosić protezy, bo wolimy mieć swoje własne zęby. Są nie tylko ładniejsze, ale również bardziej funkcjonalne i trwalsze. Niestety żeby móc cieszyć się nimi przez całe życie, musimy jak najszybciej leczyć ubytki, które pojawiają się w naszych zębach. Nie jest to przyjemne, ale to jedyny sposób na to, żebyśmy nie musieli decydować się na leczenie kanałowe, kiedy ząb jest już bardzo zniszczony. Wtedy nie tylko cały proces jest dłuższy, ale również kosztuje nas znacznie więcej, bo to, co można było zrobić w ciągu jednej wizyty, trzeba robić w czasie kilku wizyt, a za każdą płacimy.

Przeciąganie leczenia sprawia, że najpopularniejszą gałęzią usług stomatologicznych jest protetyka, bo to, czego nie da się już wyleczyć, trzeba zastąpić sztucznymi zębami, które zastąpią nasze naturalne. Więcej o tym jak dbać o swoje zęby znajdziesz odwiedzając stronę: impla.com.pl/leczenie-kanalowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *