Zewnętrzne usługi magazynowania.

Wśród wielu różnych, nowoczesnych rozwiązań dla biznesu, mających za zadanie optymalizację kosztów prowadzenia przedsiębiorstw, jednym z popularniejszych w ostatnim okresie czasu, jest kwestia outsourcingowania wszystkiego co się tylko da. W tym też duchu coraz większa liczba przedsiębiorstw, decyduje się obecnie na zlecenie na zewnątrz usług magazynowania, tym bardziej, iż na rynku pojawia się cała rzesza firm tego typu usługi świadczących. Zobaczmy jakie to niesie za sobą korzyści, oraz jak wygląda przykładowa współpraca w tym zakresie.

Zalety zewnętrznego magazynowania.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć sobie, iż magazynowania zewnętrzne to w pierwszej kolejności całkiem pokaźne oszczędności. Wynikają one z faktu tego, iż korzystając z zewnętrznego magazynu nie musimy utrzymywać własnych obiektów magazynowych, a te jak wiadomo, trzeba opłacać, ogrzewać i zatrudniać obsługę, niezależnie od poziomu ich zapełnienia. W przypadku zaś magazynu zewnętrznego, wynajętego, będziemy jedynie ponosić koszty za faktycznie zajętą przestrzeń magazynową. Bardzo ważną zaletą korzystania z usług zewnętrznego magazynowania jest także przeniesienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo magazynowanego towaru na właściciela magazynu. Jego zadaniem będzie zadbać o prawidłowe składowanie naszych towarów, oraz zapewnić im odpowiednie parametry magazynowania, czy też klimatyzację magazynu. To właściciel magazynu zatrudnia także wszystkich pracowników. Można by powiedzieć, iż właścicielowi zupełnie się to nie opłaca, niemniej jednak jego magazyn z reguły jest zapełniony towarami od wielu klientów, którzy płacą niby mniej, ale razem płacą tyle, ile trzeba aby utrzymać wszystko w pracy i jeszcze mieć z tego całkiem pokaźny zysk.

Współpraca z zewnętrznym magazynem.

Jeśli chodzi o zewnętrzne usługi w zakresie magazynowania to przede wszystkim trzeba pamiętać, aby w pierwszej kolejności znaleźć solidnego dostawcę tego typu usług. Zewnętrzny magazyn musi gwarantować nam bezpieczne warunki składowania naszych towarów, surowców oraz półproduktów, aby w każdej chwili były dostępne na produkcję. Warto także zwrócić uwage na kwestię tego, czy usługodawca oferuje nam jednocześnie kompleksową obsługę logistyczną, to jest pełne przyjmowanie i wydawanie naszych towarów zewnętrznym klientom, oraz zapewnienie systematycznych dostaw, w zgodzie z ustalonym harmonogramem na nasze obiekty produkcyjne. Tego rodzaju usługodawcy w zakresie usług magazynowania cieszą się największą popularnością, bowiem gwarantuje nam to wystarczająco dobre parametry i bezpieczeństwo magazynowych towarów, jak również bezpieczeństwo ich dostaw. Generalnie rzecz więc biorąc, można śmiało powiedzieć, iż rzeczywiście warto korzystać z tego typu usług, szczególnie w przypadku dużych firm produkcyjnych, dla których koszty utrzymania własnych magazynów byłyby wyjątkowo wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *