Zewnętrzne usługi magazynowe dla firm

W ostatnim czasie, coraz większą popularnością cieszą się zewnętrzne usługi magazynowe, świadczone na rzecz podmiotów gospodarczych, które nie dysponują odpowiednią powierzchnią magazynową. Jest to usługa stosunkowo nowa, zapewniająca możliwość bezpiecznego składowania surowca do produkcji, jak również gotowego wyrobu, co będzie w stanie zapewnić przedsiębiorcy dość spore oszczędności powierzchni na własnych obiektach, a jednocześnie ograniczyć koszty związane z magazynowaniem. Zobaczmy jednak, jakie faktycznie płyną korzyści z korzystania z zewnętrznych usług magazynowych, oraz jak poprawnie zorganizować zewnętrzne usługi magazynowania, aby firma mogła poprawnie funkcjonować.

Korzyści płynące z zewnętrznego magazynowania.

Przede wszystkim musimy tutaj powiedzieć, iż w tym szczególnym przypadku, przedsiębiorca korzystający z usług zewnętrznego magazynowania, będzie mógł zagwarantować sobie powiększenie powierzchni produkcyjnych na własnych obiektach, bowiem większość surowca oraz gotowych wyrobów będzie od razu transportowana do zewnętrznych magazynów. Bardzo ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo magazynowych surowców oraz produktów, bowiem tutaj cała odpowiedzialność spoczywać będzie na zarządcy magazynu, toteż składując towary w zewnętrznym magazynie, nie musimy się zupełnie przejmować jakimikolwiek kwestiami bezpieczeństwa. Odpowiednie warunki, czy też klimatyzowanie magazynu należeć będzie do jego właściciela, który też będzie odpowiadał za to w jakim stanie odbierzemy nasz towar z magazynu. Co prawda będzie to usługa dość kosztowna, niemniej jednak w tym szczególnym przypadku będzie to rozwiązaniem tańszym, niż gdybyśmy samodzielnie zdecydowali się na prowadzenie takiego magazynu, szczególnie w przypadku, kiedy surowce i produkty powinny być składowane w odpowiednich warunkach. Tutaj bowiem właściciel magazynu, może koszty prowadzenia magazynu podzielić pomiędzy większą liczbę usługobiorców, a co za tym idzie, będą one dla każdego z nich mniejsze, niż gdyby każdy z nich miał prowadzić swój własny magazyn klimatyzowany. Właściciel magazynu zapewnia tutaj bezpieczne składowanie przeładunek towarów z magazynu na samochody i na odwrót, oraz gwarantuje odpowiednie warunki składowania towaru, w zamian za odpowiednie opłaty.

Jak zorganizować zewnętrzne magazynowanie?

Organizacja zewnętrznego magazynowania nie jest wcale taka trudna jakby się to mogło pozornie wydawać, bowiem wystarczy tutaj znaleźć odpowiedniego usługodawcę, dysponującego odpowiednimi magazynami, spełniającymi nasze w tym zakresie wymagania i można podpisać umowę. Oczywiście warto pamiętać także o lokalizacji magazynów, aby nie były zanadto oddalone od obiektów produkcyjnych, co mogłoby powodować pewne trudności logistyczne. Prowadząc działalność na przykład w Bielsku, dobrym wyborem będzie magazynowanie zewnętrzne na magazynach firmy Zrembud, które będą zlokalizowane w niezbyt wielkiej odległości, co pozwoli na sprawne zarządzanie stanami magazynowymi, a to podstawa bezpieczeństwa produkcji oraz sprzedaży każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *