Zimowe polowanie i komfort termiczny myśliwego.

Polowanie w sezonie zimowym niesie za sobą sporo dodatkowych wyzwań, którym należy sprostać aby polowanie mogło być w stu procentach bezpieczne. Przede wszystkim trzeba będzie zadbać o odpowiednią odzież myśliwską, dostosowaną do warunków zimowych, która będzie stosunkowo kosztowna, ale też gwarantująca odpowiedni poziom komfortu termicznego w trakcie zimowego polowania. przyjrzyjmy się w takim razie nieco bliżej kwestii zakupu odpowiedniej odzieży myśliwskiej na zimowe polowania, aby przynajmniej w podstawowym zakresie posiąść wiedzę na ten temat i mieć ułatwione zadanie przy zakupie tego typu ubrań dla myśliwych.

Podstawa ubioru zimowego dla myśliwych.

Oczywiście w tym przypadku należy zacząć od podstaw, czyli od zakupu dobrej bielizny termicznej, która będzie stanowić jeden z kluczowych elementów całego ubioru. Chodzi tutaj o to, żeby ostateczny ubiór nie bazował na grubych spodniach i grubej kurtce, które będą krępować ruchy myśliwego, odbierając mu swobodę poruszania się w lesie. W tym przypadku koniecznością będzie skorzystanie z większej ilości ubrań, z których każdy element będzie zapewniać dodatkowy poziom zabezpieczenia przed chłodem i zimnem. Warto więc przejrzeć wszelkiego rodzaju bluzy oraz swetry myśliwskie, zwracając oczywiście szczególną uwagę na kwestię tego, aby nie były czasem nazbyt grube. Ma to być odzież ciepła, ale jednocześnie stosunkowo cienka, tak aby zakładając na siebie koszulkę termiczną, sweter i zimowa kurtkę, czuć się w stu procentach swobodnie, a jednocześnie zapewnić sobie wysoki poziom komfortu termicznego. Jest to kluczową kwestią, której należy w tym przypadku poświęcić bardzo dużo uwagi, aby ostatecznie osiągnąć zakładana cele.

Dobra kurtka zimowa to podstawa.

Do tego wszystkiego należy także zwrócić uwagę na to, aby wybrać sobie odpowiednie spodnie i kurtkę myśliwską, które to elementy ubioru będą stanowić podstawową warstwę zabezpieczenia przed chłodem. Dobra, ocieplana kurtka myśliwska powinna być stosunkowo cienka i zapewnić wiatroszczelność i wodoszczelność, dzięki czemu przejmujący chłód nie przedostanie się do wnętrza. Odpowiednio zaprojektowane przez najlepszych producentów, zewnętrzne membrany spełniają to zadanie wyśmienicie, wobec czego wystarczy przejrzeć oferty najlepszych firm, takich jak Harkila czy tez Fjall Raven, i z całą pewnością znajdziemy coś, co będzie nam odpowiadać a jednocześnie zagwarantuje wygodę i komfort termiczny na wysokim poziomie. Trzeba będzie się co prawda liczyć z kosztami, jednakże warto zwrócić uwagę, iż kurtki zimowe dla myśliwych od najlepszych producentów są na tyle wytrzymałe iż bez trudu będą nam służyć przez kolejnych kilka sezonów a w takim przypadku, inwestycja znajduje swoje pełne uzasadnienie. Bez wątpienia lepiej kupić kurtkę zimową dla myśliwego raz na kilka sezonów, niż co roku zmieniać ją na kolejną, tanią i nieprzystosowaną do warunków zimowych kurtkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *