Zioła skuteczne na alergię

Alergie to bardzo poważna grupa chorób, na którą narażeni jesteśmy praktycznie wszyscy, bez najmniejszych wyjątków. Najczęściej pojawiają się wszelkiego rodzaju uczulenia na czynniki zewnętrzne, w tym także na pokarm. Sama choroba objawia się przede wszystkim wysypkami skórnymi, pieczeniem, swędzeniem, obrzękiem dróg oddechowych. Może w skrajnych przypadkach powodować nawet śmierć. Dlatego też, tak ważne jest skuteczne leczenie tych chorób, jak również łagodzenie objawów. W tym zakresie najczęściej stosowanym lekiem jest cetyryzyna. Jednakże na chwilę obecną potwierdzono już skuteczność jaką charakteryzują się w tym zakresie także różnorodne zioła na alergię. Wśród nich dominuje oczywiście olej z czarnuszki siewnej, stosowany w tym przypadku już od zamierzchłych czasów.

Zioła na alergię, czyli olej z czarnuszki.

Jeśli chodzi o najskuteczniejsze na chwile obecną zioła na alergię to trzeba tutaj wymienić przede wszystkim olej z czarnuszki siewnej. Jest to lek stosowany już od czasów średniowiecz, we wschodniej medycynie ludowej. Obecnie zaś jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Dzięki temu też, możemy o wiele bardziej precyzyjnie określić dawkowanie leku i fakt, iż najskuteczniejszy jest sam olej z nasion czarnuszki siewnej.

Badania potwierdzające skuteczność leczenia alergii przy pomocy oleju z czarnuszki zostały przeprowadzone przez różne ośrodki naukowe. Między innymi na katedrze Farmakologii na Uniwersytecie Medycznym Jamshoro w Pakistanie czy też na Uniwersytecie Karachi, także w Pakistanie. W toku przeprowadzonych badań dowiedziono następujących faktów.

  • Po pierwsze, zwiększanie dawki przyjmowanego oleju z czarnuszki siewnej nie wpływa w wyraźny sposób na poprawę czy też przyspieszenie leczenia
  • Po drugie, olej z czarnuszki siewnej pod względem skuteczności leczenia praktycznie dorównuje najbardziej popularnemu lekarstwu w tym zakresie czyli cetyryzynie. Jednocześnie zaś, stosowanie oleju z czarnuszki nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Cetyryzyna zaś, bardzo często przy dłuższym stosowaniu wywołuje osłabienie, i ogólne zmęczenie czy tez senność.

Wobec powyższego, obecnie coraz częściej sięga się właśnie po zioła na alergię, w miejsce leków farmakologicznych. Głównie ze względu na fakt, iż nie wywołują one żadnych skutków ubocznych, jak to ma miejsce w przypadku leków farmakologicznych.

Zakup odpowiednich leków ziołowych na alergię.

Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest wyjście do sklepu zielarskiego lub apteki, które obecnie coraz częściej także dystrybuują różnorodne leki ziołowe. Możliwe jest także dokonanie odpowiednich zakupów za pośrednictwem internetowych aptek wysyłkowych. Tutaj jednak warto skupić się na tych, co do których będziemy mieć pewność, że kupimy dobre leki ziołowe. W tym zaś przypadku najlepszym sklepem jest ten, na stronie bonimed.pl, gdzie kupimy zioła prosto z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Jakby nie patrzeć jest to zakonnik, a ci, jak dobrze wiemy, posiadają bardzo szeroką i rozległą wiedzę na temat ziołolecznictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *