Zioła w walce z żylakami.

Żylaki, czyli nieprawidłowe rozszerzenia żył, stanowią bardzo poważną dolegliwość, do której skłonność jest najczęściej dziedziczona, aczkolwiek trzeba przyznać, iż w zasadzie na żylaki pracujemy sobie sami przez całe nasze życie. Skuteczne ich wyleczenie to podstawa zdrowego życia, gdyż mogą doprowadzić do bardzo poważnych dolegliwości, a nawet stanowić poważne zagrożenie życia. Dlatego też, warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii powstawania żylaków i sposobów ich zwalczania, aby jak najszybciej zaradzić tej dolegliwości.

Powstawanie żylaków.

Krew w naszym organizmie pompowana jest przez serce, i poprzez aorty pod dużym ciśnieniem trafia do wszystkich komórek, które wykorzystują zawarte w krwi substancje oraz niezbędny i życiodajny tlen. W przypadku sprawnie działającego serca i prawidłowej pracy zastawek, nie ma tutaj jakichkolwiek trudności, aby krew z naszych nóg wróciła z powrotem do serca, aby znów mogła być naładowana substancjami niezbędnymi komórkom do życia. W przypadku jednak jakichkolwiek nieprawidłowości w pracy zastawek, krew nie jest w stanie zostać skutecznie pompowana w drogę powrotną, a przecież musimy pamiętać, iż u dorosłego człowieka, krew musi zostać przepompowana na wysokość około jednego metra co wiąże się z dość sporą pracą. W tym przypadku, bardzo często może dojść do sytuacji, w której krew zaczyna się cofać. Wzrost ciśnienia krwi naciskającego na ściany żył w nogach doprowadza do sytuacji, które rozszerzone żyły nie wracają do swojej pierwotnej postaci. W takim przypadku powstają żylaki, czyli wspomniane nieprawidłowe poszerzenia żył, które z czasem stają się nabrzmiałe i pokryte cienką warstwą skóry. Są to żyłki wypełnione nie dotlenioną krwią. Pod skórą żylak widoczny jest jako niebieska kręta linia, upstrzona czasem różnorodnymi zgrubieniami.

Walka z żylakami.

Najważniejszą kwestią będzie tutaj jednak skuteczne pozbycie się żylaków, ale aby tego dokonać trzeba będzie rozpocząć poważne leczenie. Najlepiej jednak będzie unikać przyczyn pojawiania się żylaków, co może nam zapewnić bezpieczeństwo przed ich pojawieniem się. Warto tutaj więc przyjrzeć się kwestiom które sprzyjają pojawianiu się żylaków na nogach, bowiem unikanie pewnych kwestii pozwoli nam na uniknięcie w przyszłości żylaków. Oczywiście można także stosować odpowiednie zioła przy żylakach, które pozwalają na skuteczne ich pozbywanie się. Najważniejsze przyczyny pojawiania się żylaków to:

  • Dieta uboga w błonnik i braki witaminy C
  • Przewlekłe zaparcia
  • Chodzenie w butach na obcasie
  • Nadwaga i otyłość
  • Brak aktywności fizycznej, wielogodzinne siedzenie w miejscu, szczególnie z nogą na nodze.
  • Zawód związany z przewlekłym staniem
  • Noszenie obcisłych ubrań.

Widzimy więc dość wyraźnie, iż zdecydowaną większość czynników sprzyjających pojawianiu się żylaków możemy dość skutecznie wyeliminować. Wystarczy przemyśleć sobie dość wnikliwie wszystkie te kwestie, wyszczególnione powyżej i zastanowić się nad tym, ile czynników sprzyjających pojawianiu się żylaków możemy wyeliminować z naszego życia, a potem po prostu wdrożyć te działania i zapewnić sobie zabezpieczenie przed żylakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *