5 powodów, aby przejść na inteligentne przełączniki

5 powodów, aby przejść na inteligentne przełączniki

10 lipca 2022 Wyłączono przez Barbara

Branża elektryczna stale ewoluuje, aby oprawy, a nawet całe konfiguracje były wydajniejsze i wygodniejsze, a wraz ze wzrostem liczby inteligentnych produktów domowych na rynku przyglądamy się w szczególności inteligentnym przełącznikom i informujemy o korzyściach płynących z tworzenia przełącznik w domu lub firmie.

Zaplanowana moc

Wszyscy tam byliśmy, wracamy do domu późno w nocy i musimy potykać się o włącznik światła, mając tylko latarkę do telefonu, a nawet wychodzimy z domu i uświadamiamy sobie, że zapomniałeś wyłączyć światło.

Ale ten problem może odejść w przeszłość, jeśli zainwestujesz w inteligentne przełączniki. Przełączniki te można łatwo obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfona, gdziekolwiek jesteś, i możesz ustawić harmonogram włączania i wyłączania świateł zgodnie z konkretnymi wymaganiami.

Łatwa instalacja

Instalacje elektryczne Wrocław nie potrzebują wielkich przeróbek. Oprócz wszystkich dodatkowych funkcji, niezwykle łatwo jest przełączyć się z konwencjonalnych przełączników na inteligentne, często wymagany jest tylko przewód neutralny, a czasem wcale.

To nie tylko sprawia, że ​​zmiana pracy jest łatwa, ale jest to praca, którą możesz wykonać sam, ale jeśli nie masz doświadczenia w tego rodzaju pracy, najlepiej najpierw skonsultować się z wykwalifikowanym elektrykiem.

Po zainstalowaniu inteligentnych przełączników wystarczy pobrać aplikację na smartfona zaprojektowaną dla konkretnego urządzenia lub kupić odpowiedni Smart Hub, który ma również możliwość jednoczesnego sterowania wieloma inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Nie tylko do oświetlenia

Chociaż inteligentne przełączniki są najczęściej używane do zdalnego sterowania oświetleniem, ważne jest, aby pamiętać, że inteligentne przełączniki mogą być używane w dowolnym miejscu w domu lub firmie w przypadku dowolnego przewodowego urządzenia sterowanego za pomocą przełącznika.

Przykładami są wentylatory sufitowe i wyciągowe, urządzenia do usuwania odpadów, a także oczywiście wszelkie oprawy oświetleniowe, które możesz mieć. Jeśli nie masz pewności, czy urządzeniem można sterować za pomocą inteligentnego przełącznika, skonsultuj się z elektrykiem lub skontaktuj się z producentem przełącznika i/lub urządzenia.

Efektywności energetycznej

Chociaż sam przełącznik zużywa nieco więcej energii niż standardowy przełącznik, możliwość przeciwdziałania marnowaniu energii przez użytkownika może mieć znaczący wpływ na rachunki za energię.

Według producenta inteligentnych przełączników firmy Lutron za pośrednictwem sprzedawcy artykułów wyposażenia domu Rise¹: „właściciele domów mogą zaoszczędzić do 60 procent energii, korzystając z inteligentnych przełączników z funkcjami przyciemniania i wykrywania zajętości”.

Długość życia

Większość, jeśli nie wszystkie, urządzenia elektryczne padają ofiarą zużycia i prawdopodobnie uszkodzeń z biegiem lat, ale niektórzy sugerują, że inteligentne przełączniki mogą być w stanie przetrwać standardowe przełączniki, pod warunkiem, że wszystkie mechaniczne części przełącznika mogą wytrzymać określony poziom użytkowania.

Zużycie fizyczne można zmniejszyć wyłącznie dzięki temu, że inteligentne przełączniki sterowane za pomocą aplikacji na smartfony lub sterowanie głosowe nie będą musiały być tak bardzo obsługiwane, co zwiększa żywotność samego przełącznika.

Ze względu na ograniczone wykorzystanie zasilania sieciowego w inteligentnych przełącznikach kinetycznych i zasilanych przez Wi-Fi niektórzy producenci twierdzą, że te przełączniki mogą działać od 50 do 60 lat, w porównaniu ze średnią 20 lat w przypadku standardowego przełącznika światła.

Jeśli szukasz innowacyjnego ulepszenia swoich przełączników, mamy w ofercie szereg inteligentnych przełączników, które będą idealne dla każdego domu lub firmy, od najlepszych marek na rynku inteligentnych domów, w tym Energenie i LightwaveRF. Tutaj możesz skierować swoje potrzeby opisać je skontaktować się z elektryk Wrocław w celu ustalenia swoich potrzeb i dobrania najlepszego rozwiązania. .