Czy Twoje miejsce pracy jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe?

Czy Twoje miejsce pracy jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe?

9 sierpnia 2022 Wyłączono przez Barbara

Każdy zasługuje na bezpieczne środowisko pracy, dlatego procedury BHP są integralną częścią każdej firmy. Procedury te zapewniają pracownikom bezproblemowe codzienne życie w pracy, niezależnie od tego, czy miejsce pracy znajduje się w biurze, czy na placu budowy. Tak więc, firma Reece Safety, dostawca produktów bezpieczeństwa o krytycznym znaczeniu, znalazł osiem podstawowych zasad BHP, które muszą mieć miejsce w każdym miejscu pracy.

Ocena ryzyka

Zgodnie z prawem wszystkie firmy muszą przeprowadzać oceny ryzyka w przypadku występowania potencjalnych zagrożeń w miejscu pracy. Wszystkie zagrożenia muszą być zidentyfikowane za pomocą planu działania, zaczynając od najważniejszych zagrożeń w pierwszej kolejności. Często ocena ryzyka może prowadzić do usprawnienia firmy poprzez znalezienie długoterminowych rozwiązań problemów, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia pracowników, takich jak zapobieganie upadkom lub poślizgnięciom. Jeżeli brakuję ci jakichś czynników ochronnych w swoim miejscu pracy, wszystko mamy do dyspozycji właśnie dla ciebie! Odwiedź nasz sklep ochrona bhp.

Wystarczające oświetlenie

Choć może się to wydawać oczywiste, dobre oświetlenie na stanowiskach pracy oraz wokół budynku lub miejsca pracy ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników. Odpowiednie formy oświetlenia muszą być stosowane do różnych zadań manualnych, tam gdzie jest to stosowne, takich jak oświetlenie fluorescencyjne, do którego nie dociera światło naturalne.

Dobra higiena i czystość

Czyste miejsce pracy jest potrzebne każdemu pracownikowi. Upewnij się, że Twój budynek i miejsce pracy, podłogi, wyposażenie i meble są skutecznie czyszczone, aby uniknąć gromadzenia się bakterii i zarazków, które mogą powodować rozprzestrzenianie się chorób między członkami personelu.

Protokół Bezpieczeństwa Pożarowego

Ocena ryzyka pożaru określi zagrożenia pożarowe i osoby zagrożone. W momencie wejścia do firmy każdy pracownik musi przeprowadzić proces wprowadzenia i ewakuacji. Powinien być również pracownik, który jest odpowiedzialny za ewakuację budynku lub obszaru w przypadku pożaru, rejestrując obecnych i dzwoniąc pod numer 999.

Ręczne bezpieczeństwo pracy

Prace ręczne często wiążą się z podnoszeniem i używaniem maszyn i drabin, dlatego ważne jest dokładne przestrzeganie procedur bezpieczeństwa. Upewnij się, że sprzęt jest bezpiecznie używany i właściwie odkładany w bezpieczne miejsce, używając systemu Lockout Tagout lub kłódek szyfrowych , aby uniemożliwić dostęp do specjalistycznego sprzętu. Maximum ochrony swojego miejsca pracy zapewnisz zadbaniem o swieżość zaopatrując się w ozonatory do pomieszczeń, lub dbając o higienę miejsca, zakupując lampy bakteriobójcze!

Dopuszczalny poziom hałasu

Problemy z hałasem w miejscu pracy mogą być uciążliwe i rozpraszające. Jeśli musisz podnieść głos, aby porozmawiać lub hałas z zewnątrz dobiega do twojego miejsca pracy, może to wymagać zgłoszenia od pracodawcy. Jeśli pracujesz lub używasz głośnego sprzętu, upewnij się, że nosisz ochronniki słuchu.

Bezpieczeństwo elektryczne

Sprzęt elektryczny powinien być prawidłowo zainstalowany i przetestowany wraz z pełną oceną ryzyka elektrycznego. W przypadku maszyn elektrycznych przełącznik lub izolator powinien znajdować się w pobliżu każdej maszyny, aby w sytuacji awaryjnej odciąć zasilanie. W przypadku napotkania wadliwych kabli lub gniazdek w miejscu pracy, należy je zakryć i oznaczyć jako „nie używać” i wymienić.

Dobre samopoczucie personelu

Zdrowie pracowników jest najważniejsze dla każdej firmy, dlatego ważne jest, aby pracownicy szukali pomocy w razie potrzeby. Upewnij się, że Twoja firma ma dział HR przygotowany do rozwiązywania problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i ogólnym samopoczuciem pracowników, aby promować zdrową kulturę pracy.