OZNAKI, ŻE TWOJE POLE DRENAŻOWE ZAWODZI-SZAMBO DO WYMIANY

OZNAKI, ŻE TWOJE POLE DRENAŻOWE ZAWODZI-SZAMBO DO WYMIANY

22 marca 2023 Wyłączono przez Barbara

Twój system septyczny i drenaż idą w parze. Kiedy ścieki z twojego domu dostają się do szamba, wypychają część zawartości zbiornika do pola drenażowego, a funkcjonalne pole drenażowe zatrzyma wodę, dopóki nie zostanie wchłonięta przez glebę. Jeśli twoje szamba betonowe zacznie zawodzić, może to również prowadzić do problemów z polem drenażowym. Bardzo ważne jest, abyś mógł wykryć oznaki problemów z drenażem. Szybka reakcja stanowi różnicę między drobnymi naprawami a całkowitą wymianą systemu. Oto, jak wykryć, czy pole odwadniające zawodzi.

POWOLNY DRENAŻ

Wczesnym sygnałem, że Twoje pole drenażowe zaczyna mieć problemy, są wolno opróżniające się urządzenia. Twoje prysznice i umywalki mogą zostać zatkane, a toaleta nie będzie prawidłowo spłukiwana. Powolne odpływy mogą być również spowodowane zatkanymi rurami. Najlepiej, aby profesjonalista sprawdził problem, aby ustalić, czy jest on związany z drenażem.

KAŁUŻE

Kiedy rury pękają lub pękają, nadmiar wody zostanie uwolniony na powierzchnię twojego podwórka. Miej oko na pole drenażowe, aby zobaczyć, czy wokół niego nie ma kałuż lub rozmokłej trawy. Jeśli ostatnio nie padało, najprawdopodobniej wystąpił problem z systemem.

ZAROŚNIĘTE ROŚLINY

Możesz zauważyć płaty bardziej zielonej trawy lub chwastów, które zaczynają rosnąć nad twoim drenażem. Może to być kolejny znak, że system działa nieprawidłowo. Kiedy system zawodzi, nadmiar wody i składników odżywczych może prowadzić do wyraźnie szybszego wzrostu roślin wokół niego.

SILNE ZAPACHY

Zwróć uwagę na zapachy wokół swojego odwodnienia. Wszelkie zapachy ścieków lub toalet, nawet jeśli są słabe i trudne do wykrycia, mogą wskazywać na potrzebę natychmiastowej kontroli. Zapach jest powodowany przez płynne ścieki z pola odwadniającego, które wydostają się na powierzchnię gleby.

Skontaktuj się z naszą firmą w sprawie pompowania szamba

Czy Twój system septyczny wymaga naprawy? Najlepiej zasięgnąć porady licencjonowanego profesjonalisty, takiego jak nasza załoga. Jako największy dostawca szamb zapewniamy wyjątkową rutynową i tymczasową opiekę. Regularna konserwacja szamba zapewni płynne działanie systemu. Umów się na napełnienie zbiornika, aby uniknąć dodatkowych kosztów.