Rozjaśnij swoją kwarantannę, zmieniając swój dom za pomocą marmuru

Rozjaśnij swoją kwarantannę, zmieniając swój dom za pomocą marmuru

24 maja 2022 Wyłączono przez Barbara

Kwarantanna wykładniczo wydłużyła czas spędzany przez rodziny w domu, łącząc przestrzeń do pracy i życia jak nigdy dotąd. Domy stały się bezpiecznymi przestrzeniami nie tylko dla pandemii – są także rajem dla rozwoju osobistego i rozwoju podczas blokady. Praca i nauka w systemach domowych objętych kwarantanną zmieniły styl życia wszystkich pokoleń. W związku z tym środowisko domowe należy dostosować do tych nowych obowiązków, abyś był jak najbardziej produktywny, a jednocześnie był spokojnym miejscem na relaks i odpoczynek po godzinach pracy. Stoliki marmurowe nie wystarczają już do tego, aby obcować z naturą.

W tym czasie marmurowe wnętrza zyskały jeszcze ważniejszą rolę w poprawianiu atmosfery w domu, poprawiając nastrój i przeciwdziałając wyczerpaniu pandemicznemu. Projekt wnętrz skoncentrowany na marmurze to doskonały sposób, aby tchnąć nowe życie w swój dom, podkreślając otwarte przestrzenie i przepływ światła. Udowodniono, że naturalne światło kojarzy się z lepszymi nastrojami, a marmurowe wnętrza maksymalizują jego obecność w domu dzięki różnorodnym odblaskowym wzorom.

Różnorodność kolorów i wzorów marmuru sprawia, że ​​doskonale nadaje się do zastosowania w całym domu. Okucia z marmuru, takie jak podłogi i blaty, tworzą wygodny i ponadczasowy design dla Twojej kuchni i domowego biura. Twoje osobiste lustro jest doskonale zaakcentowane marmurową toaletką do makijażu i pielęgnacji. Marmurowe panele w Twoim salonie tworzą doskonałą niszę artystyczną i są idealnym tłem dla obrazów i dekoracji. Fajne marmurowe wnętrza dobrze dostosowują się do osobistych pomieszczeń fitness, takich jak sale, łagodząc temperaturę dzięki naturalnym właściwościom radiatora marmuru.

Marmur służy również jako doskonały dodatek podczas budowania placu zabaw dla dzieci. Polerowany marmur jest trwały i łatwy do czyszczenia, aby upewnić się, że nie zostanie łatwo uszkodzony lub zniszczony przez twórczą zabawę dzieci. Wysoce polerowany marmur nie ma również ostrych krawędzi ani drzazg, dzięki czemu jest bezpieczną dla dzieci powierzchnią.

Wytrzymały, rustykalny i ekologiczny, marmur i kamień mają w sobie naturalny urok. Są najbardziej uniwersalnym materiałem do pracy i mogą nadać projektowi ponadczasowy i elegancki wygląd.

Każdy marmur czy kamień nadaje projektowi swój własny charakter. Podczas gdy granit i kwarc są najczęściej używanymi kamieniami naturalnymi, projektanci wnętrz przez lata eksperymentują z odmianami kamienia, takimi jak wapień, cuddapah i steatyt. Oto kilka sposobów wykorzystania marmuru i kamienia, aby dodać blasku swoim przestrzeniom.

Marmurowe elementy architektoniczne

Projektowanie elementów architektonicznych przestrzeni z marmuru i kamienia, takich jak klatki schodowe, kominki czy łazienki, może błyskawicznie podnieść całą przestrzeń i dodać jej wielkości. Oprócz tego równie ważne jest wyposażenie tych przestrzeni w odpowiednie materiały.

Marmurowa wkładka

Dodanie pięknej intarsji do podłogi lub ścian z naturalnego marmuru lub kamienia dodaje przestrzeni uroku i elegancji. Użycie kryształu lub kwarcu zapewnia schludne wykończenie obszaru, w którym jest używany. Inną opcją jest użycie marmurowej wkładki na blaty lub stół środkowy, aby uzyskać stylowy, ale królewski wygląd.

Marmurowe stoły

Aby nadać przestrzeni antyczny i orzeźwiający charakter, można dodać eksponat lub rzeźbę na blacie. Dodaje wnętrzom elegancki i bogaty wygląd. Marmurowe stoły też są takim elementem.

Marmurowe powierzchnie

Ponieważ marmur jest kamieniem naturalnym, każdy z nich różni się od drugiego, oferując niepowtarzalną formę i design. Może być używany jako podświetlenie przestrzeni, aby jeszcze bardziej uwydatnić jej piękno.

Konsole marmurowe

Konsole marmurowe to nowoczesny powrót w świecie projektowania wnętrz. Używanie marmuru do tworzenia mebli, takich jak stoły jadalne, półki, a nawet innowacyjne oświetlenie, jest już od jakiegoś czasu modne. Można go łączyć z kontrastującymi teksturami, takimi jak mosiądz, drewno i metal, aby nadać cieplejszy klimat Twojemu projektowi.

Marmur dokonał nowoczesnego zwrotu w świecie projektowania wnętrz i architektury. Jednak równie ważne jest, aby pamiętać, aby nie przesadzać z tym. Dlatego wybieraj mądrze!