4 elementy systemu septycznego.

4 elementy systemu septycznego.

4 lutego 2023 Wyłączono przez Barbara
  1. Szambo – Szambo to po prostu duży betonowy lub stalowy zbiornik, który najczęściej jest zakopywany na podwórku Typowy zbiornik mieści około 1000 galonów wody i składa się z trzech warstw: górnej  warstwy szumowiny , środkowej  warstwy wody i dolnej  warstwy szlamu.
  2. Sekretny system rur –  to tylko system transportowy od kanalizacji turystycznej, toalet, pryszniców itp. do szamba.
  3. Pułapki P –  są to zawory jednokierunkowe, które mocuje się do rur, aby zapobiec przedostawaniu się gazów i zapachów z szamba z powrotem przez kanalizację do domu.
  4. Pole drenażowe –  Pole drenażowe zapobiega przepełnieniu zbiornika. Gdy zbiornik się napełnia, grawitacja wypycha wodę do pola drenażowego.

Jak to jest ważne?

Gdy szamba betonowe stopniowo się zapełniają, woda znajdująca się już w nim jest wypierana ze zbiornika do pola drenażowego, jak pokazano na poniższym schemacie. Gdy woda spływa, na dnie szamba mogą gromadzić się odpady stałe, co oznacza, że ​​należy je wyczyścić. Na każdym etapie tego procesu, od drenażu do zbiornika i ostatecznie do pola drenażowego, wszystkie trzy krytyczne elementy systemu septycznego współpracują ze sobą, aby zapewnić właściwą utylizację odpadów. Prawidłowo działający szambo zapewnia właścicielom nowoczesną hydraulikę, kluczową wygodę XXI wieku. Z tych wszystkich i wielu innych powodów kluczowa jest praktyczna wiedza na temat właściwej konserwacji systemu septycznego.

Zwykle prawidłowo zainstalowany szambo jest bardzo niezawodny, jeśli jest dobrze konserwowany. To prawda, ponieważ szamba nie mają wielu ruchomych części, po prostu działają wyłącznie na zasadzie grawitacji.