Jak rozpocząć naprawy w nowym mieszkaniu

Jak rozpocząć naprawy w nowym mieszkaniu

25 lipca 2023 Wyłączono przez Barbara

Montaż przegród 

Jak rozpocząć remont w nowym mieszkaniu z wolnym układem? Aby stworzyć wewnętrzną przestrzeń pomieszczenia, zgodnie z opracowanym planem montuje się przegrody wewnętrzne. Najlepszą opcją w tym przypadku jest zastosowanie systemu suchej zabudowy. Są to konstrukcje składające się z metalowej ramy obłożonej płytami gipsowo-kartonowymi o grubości 12,5 mm. Remonty Wrocław mogą obejmować także modernizację i adaptację przestrzeni publicznych. W porównaniu z innymi opcjami takie przegrody mają niewielką masę, co nie zwiększa obciążenia konstrukcji nośnej budynku.

Z tego materiału można w krótkim czasie wykonać przegrody o dowolnej konfiguracji. Ponadto materiał ma dobre właściwości dźwiękochłonne. Koszt materiału to 1500-2500 dr. Na arkusz. Cena instalacji wyniesie 1300 dr/m².

Do budowy przegród w mieszkaniu najpopularniejszym materiałem jest płyta gipsowo-kartonowa, która jest montowana do metalowej konstrukcji profilowej 

Porada:  Pomiędzy sufitem a górną krawędzią przegrody należy pozostawić szczelinę termokurczliwą o szerokości 35-40 mm, którą należy wypełnić pianką montażową.

Inną równie popularną opcją jest montaż przegród wewnętrznych z bloczków z gazobetonu lub pianobetonu. Materiał charakteryzuje się wysoką jakością powierzchni, która nie wymaga pracochłonnego tynkowania. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności lepiej jest zastosować pianobeton, który charakteryzuje się niską higroskopijnością.

Aby uzyskać dobrą izolację akustyczną, należy zastosować produkty o minimalnej grubości 75 mm. Ponadto grubsze bloki wytrzymują obciążenia wspornikowe bez uszczerbku dla integralności strukturalnej. Ze względu na duży format bloków zwiększa się szybkość prac instalacyjnych. Koszt produktów to średnio 5500-6000 dr/m², przy uwzględnieniu robót budowlano-montażowych – 11000 dr/m².

Mniej popularną opcją jest budowa przegród z pełnych cegieł budowlanych, których marka nie powinna być niższa niż M100. Aby przegroda była stabilna, jej grubość musi wynosić co najmniej 170 mm, z uwzględnieniem warstwy tynku. Taka przegroda nie tylko zajmuje znaczną część wolnej przestrzeni, ale także powoduje dodatkowe obciążenie sufitu ze względu na dużą gęstość produktów.

Możliwe jest prawidłowe podzielenie i zagospodarowanie mieszkania z dowolnym układem za pomocą konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych

Ta konstrukcja ma wysoką wytrzymałość i zwiększoną odporność na wilgoć. Ale proces budowy jest bardzo czasochłonny, wymagający znacznego zużycia materiału murarskiego i zaprawy tynkarskiej, co wpływa na całkowity koszt konstrukcji. Cena pracy wraz z materiałem zaczyna się od 12000 dr/m².

Prace związane z instalacją elektryczną  

Od czego zacząć naprawy w nowym mieszkaniu bez okablowania elektrycznego? Okablowanie elektryczne do mieszkania rozpoczyna się od tablicy rozdzielczej, którą można umieścić na ścianie lub we wnęce. Gdy panel elektryczny montowany jest na zewnątrz mieszkania, należy wyprowadzić z niego kabel z żyłami miedzianymi do panelu w mieszkaniu. Wewnątrz rozdzielnicy zainstalowane są wyłączniki, licznik elektryczny, wyłącznik różnicowoprądowy i listwy zaciskowe.

W nowym mieszkaniu lepiej jest zamontować kilka linii elektrycznych, które będą służyć do zasilania potężnych odbiorców energii: linie oświetleniowe, linie energetyczne, potężna kuchnia i sprzęt AGD.

Oznakowanie komunikacji elektrycznej odbywa się zgodnie z zatwierdzonym planem 

Na przykład w nowych budynkach mieszkalnych przewody elektryczne są układane w sposób ukryty. kable montuje się pod warstwą tynku, w posadzce pod mufą, nad sufitem napinanym lub podwieszanym. Jeśli ścianki działowe są wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, druty układa się w pofałdowaniu.

Przed wykonaniem prac elektrycznych należy opracować szczegółowy plan zaopatrzenia w energię elektryczną mieszkania z oznaczeniem wszystkich punktów przyłączeniowych. Wykończenia wnętrz Wrocław obejmują także modernizację i adaptację przestrzeni mieszkalnych i biurowych. Na podstawie planu na ścianach nanoszone są oznaczenia, wzdłuż których otwory są bramkowane. Wielkość stroboskopów zależy od ilości układanych kabli i przewodów oraz ich grubości. Po przygotowaniu otworów układa się w nich druty, które mocuje się specjalnymi klipsami. Następnie rowki pokrywa się alabastrem i tynkuje.

Porada: Wszystkie skrzynki przyłączeniowe powinny mieć niewielki zapas przewodów do przyszłych napraw.

Prace elektryczne można wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług specjalistów. Koszt prac elektrycznych przy remoncie mieszkania w nowym budynku zaczyna się od 3000 dr/m². Dla mieszkań o powierzchni 40 m² praca będzie kosztować 100 tys. dr., Przy powierzchni 70 m² – 200 tys. dr.

Konieczne jest rozważenie, ile i jakie urządzenia będą używane przed przeprowadzeniem komunikacji elektrycznej.