Najczęstsze naprawy mieszkań

Najczęstsze naprawy mieszkań

25 lipca 2023 Wyłączono przez Barbara

Chociaż chcielibyśmy, aby wszystkie wypożyczalnie pozostały na zawsze w doskonałym stanie, tak nie jest. A jako właściciel (czyli zarządca nieruchomości) ważnym zadaniem jest utrzymanie nieruchomości i naprawianie rzeczy, gdy się psują. Chociaż może to być zarówno kosztowne, jak i stresujące, jeśli budżetujesz i planujesz naprawy i konserwację, będziesz mieć odłożone pieniądze i możliwość radzenia sobie z tymi problemami. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał od razu znaleźć pieniądze i czas.

Naprawy zwykle przerażają nowych właścicieli, ale w rzeczywistości większość z nich jest dość standardowa i łatwa do naprawy przy pomocy odpowiednich wykonawców lub know-how. W rzeczywistości wiele problemów, które należy rozwiązać, to te same 10 napraw w kółko. Chociaż nie można przewidzieć, kiedy wystąpią te problemy, można przewidzieć, że wystąpią .

Wynajmując mieszkanie lub dom jednorodzinny, zwłaszcza po raz pierwszy, warto pomyśleć o typowych naprawach, ale tutaj przyda się poniższa lista. Oto najczęstsze naprawy mieszkań, z którymi się spotkasz.

1. Lodówka, kuchenka lub zmywarka nie działają

Urządzenia mają wiele ruchomych części i dlatego dość często się psują. Chociaż właściciel może naprawić niektóre problemy, takie jak wymiana przepalonej żarówki lub zainstalowanie nowego elementu grzejnego, wiele z nich będzie wymagać wykwalifikowanej osoby do naprawy sprzętu. O ile nie jest potrzebne nowe urządzenie, typowy koszt rozwiązania tego problemu wynosi od 50 do 100 PLN za godzinę, a zręczni ludzie mogą wykonać większość napraw w ciągu jednej godziny. Jeśli potrzebujesz nowego urządzenia, rozważ zakup używanego zamiast nowego. Sklepy z używanymi urządzeniami istnieją w prawie każdym mieście, a zwłaszcza w przypadku pieców, sprzedają urządzenia, które są tak samo dobre jak nowe.

2. Wyciek wody w suficie lub pod oknami

Woda może być śmiertelna dla wynajmowanych nieruchomości. Jeśli nie zostanie zaznaczone, może zniszczyć drewno, płyty gipsowo-kartonowe, podłogi i każdą inną powierzchnię Twojej nieruchomości. Nawet w niewielkich ilościach wilgoć może powodować rozwój pleśni, której usunięcie może być kosztowne, jeśli wymknie się spod kontroli. Gdy najemca zgłosi problem z wodą, spraw, aby był to Twój problem nr 1.

Zatrudnij wykwalifikowanego wykonawcę, aby sprawdził problem i natychmiast go naprawił. Kiedy masz do czynienia z wyciekiem wody, nie zatrudniaj najtańszej osoby. Właśnie wtedy chcesz zatrudnić najlepszych. Dobrze jest wiedzieć, czy Twoja nieruchomość ma przewody doprowadzające wodę w suficie, więc jeśli wystąpi wyciek, możesz wezwać hydraulika zamiast dekarza.

3. Wyciek wody pod umywalkami

Wyciek wody pod zlewem kuchennym lub łazienkowym może mieć jedną z dwóch przyczyn: przewód doprowadzający ciepłą i zimną wodę do zlewu lub odpływ (który odprowadza wodę ze zlewu do kanalizacji). Wiele wycieków wody jest spowodowanych nieprawidłowym dopasowaniem rury odpływowej. Jest to dość łatwy problem, aby nauczyć się go naprawiać, lub możesz zatrudnić hydraulika, co powinno kosztować około 100 PLN.

4. Kapiąca woda z kranów

Może to brzmieć podobnie do ostatniego punktu, ale powolne kapanie z umywalki lub łazienki może kosztować setki dolarów rocznie rachunków za wodę, jeśli nie zostanie to natychmiast naprawione. W większości przypadków możesz rozwiązać problem za pomocą gumowej podkładki za 50 centów i około godziny swojego czasu.

Jednak od czasu do czasu konieczna będzie wymiana całego kranu. W takim przypadku nie kupuj taniego kranu, ponieważ jest on wykonany w większości z plastiku. Po prostu wyrwiesz go i zastąpisz w przyszłym roku.

5. Brak ciepłej wody

Jeśli najemca traci ciepłą wodę, prawdopodobnie jest to problem z podgrzewaczem ciepłej wody. Jeśli potrzebny jest nowy podgrzewacz ciepłej wody, wydasz około 600 PLN na wymianę hydraulika. Jednak może to być po prostu element grzejny wewnątrz grzejnika, w takim przypadku możesz albo wymienić go samodzielnie na część za 20 PLN i kilka godzin pracy, albo możesz ponownie wynająć hydraulika za kilkaset dolarów, aby zrobił to za Ciebie.

6. Robaki i gryzonie

Radzenie sobie ze szkodnikami może być jednym z najbardziej irytujących zadań dla właściciela lub zarządcy nieruchomości, ponieważ przez większość czasu jest to wina najemcy. To powiedziawszy, nadal Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że zajęto się każdą inwazją. Możemy rozwiązać ten problem na dwóch frontach: edukować najemcę i zatrudnić specjalistę od szkodników. Ten ostatni zazwyczaj kosztuje kilkaset dolarów. Pamiętaj również, aby uszczelnić wszelkie dziury, bez względu na to, jak małe, przez które robale lub gryzonie mogą dostać się do posiadłości.

Wielu właścicieli zawiera w swoich umowach najmu, że po upływie określonej liczby tygodni najemca jest odpowiedzialny za zwalczanie szkodników. W ten sposób wynajmujący może powiedzieć, że definitywnie nie był to problem nieruchomości, więc musi to być wina najemcy. Może to być opcja w wynajmach jednorodzinnych. Jednak ustalenie, skąd pochodzą robale lub gryzonie w budynkach wielorodzinnych, może być niemożliwe, ponieważ łatwo przenikają przez ściany.

7. Wywóz śmieci

Te cuda technologii mogą być świetne do mielenia żywności, ale są również częstą naprawą i stałym problemem dla właścicieli. Wiele razy dzieje się tak dlatego, że najemca wkłada do niego rzeczy, które nigdy nie powinny trafić do śmietnika. Z tego powodu możesz chcieć usunąć śmieci ze swoich nieruchomości, kiedy tylko jest to możliwe. Jeśli jednak jeden zepsuje się, gdy najemca jest w nieruchomości, musisz go naprawić. Generalnie są dwie rzeczy, które mogą być nie tak. Po pierwsze, może po prostu „utknąć” i potrzebuje klucza imbusowego, aby go odkleić. Po drugie, silnik mógł się spalić, w takim przypadku będziesz potrzebować nowej utylizacji. To może kosztować kilkaset dolarów, wliczając w to instalację przez majsterkowicza.

8. Toaleta przecieka lub spływa

Toalety mogą być wykonane z trwałej porcelany, ale części zbiornika są zwykle wykonane z taniego plastiku, który często pęka. Jeśli toaleta działa (co oznacza, że ​​cały czas słychać przepływającą przez nią wodę) lub zbiornik co jakiś czas sam się napełnia wodą, najprawdopodobniej jest to problem z klapą. Zazwyczaj można rozwiązać te problemy za mniej niż 20 PLN na części i godzinę pracy.

9. Zatkane toalety

Jeśli twój najemca zatyka toaletę, nie ponosisz za to odpowiedzialności. Odpowiedzialność za problemy powodowane przez najemcę ponosi najemca, dlatego poinformuj go, że musi wezwać hydraulika w celu rozwiązania problemu. Lub możesz zadzwonić do hydraulika i obciążyć najemcę kosztami. Jeśli jednak odpływy wydają się być zatkane również w wannie lub umywalce w łazience, jest to dobra wskazówka, że ​​problemem mogą być rury odpływowe, takie jak zawalona rura lub wyrosły przez nią korzeń drzewa.

10. Naprawy pieców

Ciepło jest niezbędne, dlatego naprawa pieca zajmuje wysokie miejsce na liście ważnych napraw, zwłaszcza zimą. Jeśli piec przestanie działać, może to być tak proste, jak zgaśnięcie lampki kontrolnej lub tak skomplikowane, jak wyciek gazu. Gdy zadzwoni najemca, natychmiast wezwij do nieruchomości specjalistę od naprawy pieców. Ponadto wielu problemom z piecem można zapobiec, regularnie wymieniając filtry pieca, więc upewnij się, że najemca wie, jak i kiedy to robić.

Żaden pojedynczy problem z piecem nie powinien być zbyt kosztowny do naprawy. Jednakże, jeśli nie zostaną poddane leczeniu, razem mogą kosztować tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy dolarów szkód.