Wskazówki, jak sprawić, by nieprzyjemne zadanie na poboczu było bezpieczne

Wskazówki, jak sprawić, by nieprzyjemne zadanie na poboczu było bezpieczne

8 kwietnia 2022 Wyłączono przez Barbara

Wielu kierowców boi się utknięcia na poboczu drogi z przebitą oponą. Może sprawić, że utkną w niebezpiecznym miejscu lub odległym miejscu, gdzie pomoc nie jest łatwo dostępna. Tutaj wyjaśniamy, co zrobić, jeśli wystąpi ten powszechny problem. Wymiana opon Warszawa jest niemiłym obowiązkiem każdego z nas.

Dla większości osób najlepszą odpowiedzią jest kontakt z serwisem pomocy drogowej, takim jak AAA lub serwisem świadczonym przez producenta samochodu. I wielu kierowców właśnie to robi. AAA powiedział, że odpowiedział na 3,5 miliona telefonów dotyczących przebitych opon w ciągu ostatnich 12 miesięcy (spadek z około 4 milionów przed pandemią), podkreślając, jak powszechne są przebicia.

„Wymiana opony w doskonałych warunkach jest prostym zadaniem”, mówi Ryan Pszczółkowski, kierownik projektu CR ds. testowania opon. „Ale często lokalizacja jest niebezpieczna, na przykład ruchliwa jezdnia lub jest zmarszczka, na przykład gdy dowiadujesz się, że Twój samochód nie ma sprawnego koła zapasowego. Dobrze jest wiedzieć, jak zmienić oponę, ale równie ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wezwać pomoc i kogo wezwać”. Wulkanizacja opon Marki wymieni oponę w Twoim samochodzie w Warszawie.

Dowiedz się, jak korzystać z potrzebnych narzędzi, czytając instrukcję obsługi. Postępuj dokładnie zgodnie z instrukcjami; zaniechanie tego może spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie samochodu. Ćwicz przynajmniej raz na każdym z samochodów, którymi jeździsz na własnym podjeździe.

Każdy samochód ma swoje dziwactwa, takie jak lokalizacja podnośników i dostęp do narzędzi. To, że wymieniłeś oponę raz dziesięć lat temu, nie oznacza, że ​​wiesz, jak to zrobić w obecnych pojazdach. Ćwicząc, możesz odkryć coś ważnego, na przykład, że łyżka do opon w kształcie litery L, która jest dostarczana z samochodem, nie zapewnia wystarczającej dźwigni, aby poluzować nakrętki kół. W takim przypadku możesz chcieć uaktualnić do większej łyżki do opon. Wulkanizacja opon Piaseczno zutylizuje Twoje stare opony.

Poniższe wskazówki pokazują, jak radzić sobie z mieszkaniem i jak w pierwszej kolejności zmniejszyć prawdopodobieństwo jego otrzymania.

Co zrobić, jeśli opona ulegnie przebiciu

  • Jeśli uderzysz w coś na drodze, co spowoduje całkowite pęknięcie lub utratę powietrza, pojazd pojedzie w kierunku tej opony. Efekt jest natychmiastowy. Zauważenie stopniowego przecieku powietrza zajmie więcej czasu, ale złagodzi ten sam efekt ciągnięcia.
  • Trzymaj obie ręce na kierownicy i zwolnij pedał gazu. Wszystkie czynności związane z jazdą — hamowanie, kierowanie lub przyspieszanie — powinny być delikatne i przemyślane.
  • Kiedy zauważysz mieszkanie, zatrzymaj się jak najszybciej w bezpiecznym, płaskim miejscu. Odsuń się jak najdalej od pasów ruchu jezdni. Uważaj na ruch uliczny wokół ciebie. Przede wszystkim: nie panikuj.
  • Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie możesz od razu zjechać na pobocze, na przykład na moście lub na wąskiej drodze, włącz światła awaryjne za pomocą czerwonego trójkątnego przycisku na desce rozdzielczej, zjedź na pobocze i utykaj do bezpieczniejszego obszaru. Możesz przetaczać się na oponie przez krótki dystans, ale może się ona jeszcze bardziej pogorszyć i możesz uszkodzić koło. Mimo to może to być jedyna opcja, aby dostać się w bezpieczne miejsce, aby się zatrzymać. Pas awaryjny lub pobocze mogą działać, ale postój lub parking są jeszcze lepsze.
  • Zostaw włączone światła awaryjne, jeśli zatrzymasz się w pobliżu poruszających się pojazdów. Te światła ostrzegają innych kierowców, że masz poważny problem mechaniczny.
  • Zachowaj ostrożność, otwierając drzwi, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w pobliżu ruchu. Bądź bezpieczny, zachowując spokój i rozwagę w swoich działaniach; nie daj się złapać w tej chwili.
  • Ustaw odblaskowe trójkąty drogowe za pojazdem. Umieść je dalej na szybkich drogach, około 100 stóp za tobą. Przy prędkościach autostradowych samochody mogą w mgnieniu oka przejechać 100 stóp.
  • Sprawdź oponę. Czy to przebicie lub rozdarcie ściany bocznej? Tak czy inaczej, należy ją wymienić, ale znajomość przyczyny przebicia opony może mieć wpływ na strategię wymiany.
  • Czy masz kompaktową lub pełnowymiarową część zapasową? Jeśli masz koło zapasowe dowolnego rozmiaru i nie przeszkadza ci to zadanie, wymień przebitą oponę. Jeśli masz tylko zestaw do napełniania (zazwyczaj pojemnik na sprężone powietrze z uszczelniaczem), co jest coraz częściej spotykane w nowych samochodach, pamiętaj, że są one przeznaczone do tymczasowego usuwania przebić, ale nie mogą załatać rozerwania ściany bocznej.
  • Jeśli czekasz na pomoc, nie siadaj w samochodzie ani nie stój przed nim. Oba miejsca są niebezpieczne, jeśli w twoje uderzy inny samochód. Zamiast tego trzymaj się dalej od drogi za pojazdem.