Do czego można wykorzystać stare kontenery transportowe?

Do czego można wykorzystać stare kontenery transportowe?

29 stycznia 2023 Wyłączono przez Barbara

Kiedy kontenery biurowe wysyłkowe spełniły swoje zadanie transportu towarów na całym świecie, co dzieje się dalej? Obecnie kontenery transportowe można z łatwością wykorzystać ponownie i służyć przez lata. Ze względu na rosnące koszty budowy i czynsze komercyjne, wiele firm zwraca się obecnie do mniej tradycyjnych obiektów, aby pomieścić swoją działalność handlową, a kontenery transportowe mogą być bardzo elastycznym i opłacalnym rozwiązaniem.

Kontenery transportowe przerobione na biura

Jednym z najbardziej oczywistych zastosowań jest przekształcenie kontenera w powierzchnię biurową . Niezależnie od tego, czy Twoja firma to jednoosobowy zespół, czy MŚP, bardzo łatwo jest przekształcić kontener transportowy lub serię kontenerów transportowych w przenośne jednostki, które można łączyć, układać w stosy lub wyposażyć w chodniki w celu ułatwienia dostępu.

Wiaty i warsztaty w kontenerach transportowych

Innym powszechnym zastosowaniem jest zastąpienie drewnianej szopy na dole ogrodu bezpieczniejszym, łatwym w utrzymaniu budynkiem gospodarczym lub warsztatem. Ponieważ kontener wysyłkowy jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwo zamykany, jego użycie jako szopy ogrodowej jest również sposobem na ułatwienie przeprowadzki.

Przechowywanie

Kontenery handlowe świetnie nadają się do przechowywania , zwłaszcza jeśli jest to krótkotrwałe. Wiele firm zajmujących się magazynowaniem samoobsługowym wykorzystuje kontenery wysyłkowe jako pojemniki do przechowywania na wynajem.

Jeśli masz miejsce do przechowywania kontenera wysyłkowego, wynajem może być wygodniejszy, bez konieczności podróżowania z firmy lub domu, aby uzyskać dostęp do potrzebnych rzeczy. W przypadku rozwiązania długoterminowego opłacalną opcją może być zakup używanego kontenera wysyłkowego.

 

Ale co z bardziej innowacyjnymi zastosowaniami?

Wiele barów i restauracji mieści się obecnie w kontenerach transportowych. Nowy ekomarket, mieszczący się w 88 kontenerach pochodzących z recyklingu, został otwarty w marcu tego roku. Producent kontenerów , oferuje szereg opcji objętościowych z elastycznymi okresami wynajmu, począwszy od jednego miesiąca.

Co powiesz na siłownię?

Jeśli masz trudności z uzasadnieniem kosztów członkostwa w siłowni lub po prostu chcesz ćwiczyć bez konieczności wychodzenia z domu lub przebywania z innymi w tych niepewnych czasach, domowa siłownia może być idealnym rozwiązaniem, a przerobiony kontener wysyłkowy może być również świetna alternatywa na dodatkowy pokój.

Fitness jest dostawcą kompletnych rozwiązań, tworząc przestrzenie treningowe w kontenerach. Ich pierwszy kontener został opracowany na potrzeby amerykańskiej piechoty morskiej. Od tego czasu ich asortyment powiększył się, oferując szereg rozmiarów i typów konwersji.